INFO

 

109W dniu 26.04.2017 r. w siedzibie OSP w Jarczewie miały miejsce konsultacje społeczne, w których tym razem uczestniczyli mieszkańcy sołectw Jarczewo i Lubówiec. Gospodarzem spotkania tradycyjnie był Piotr Wojciechowski – Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Spotkanie moderowali eksperci działający na zlecenie Miasta i Gminy Skępe. Tymon Kokot, przedstawił ideę rewitalizacji oraz zasady przygotowywania lokalnych programów rewitalizacji, z kolei Emilia Szypryt nawiązała rozmowę z uczestnikami, której celem było wyłonienie najciekawszych pomysłów i idei, które mogłyby przyświecać gminnemu procesowi odnowy. Mieszkańcy przedstawili problemy, które napotykają w codziennym życiu, ocenili sytuację najbliższego otoczenia i gminy, jak również przedstawili swoje oczekiwania co do potrzebnych zmian. Trzeba przyznać, iż pomimo niezbyt licznej frekwencji uczestnicy wykazali dużo inicjatywy w związku z czym rozgorzała ciekawa, długa i, miejmy nadzieję w efekcie konstruktywna, dyskusja.

Spotkanie zakończyło się wypełnianiem ankiet, które wraz z zebranymi wcześniej danymi statystycznymi posłużą do zdiagnozowania problemów oraz wyznaczenia obszarów wymagających interwencji.

Spotkanie w Jarczewie zakończyło pierwszy etap konsultacji, który objął miasto Skępe praz wszystkie sołectwa naszej gminy. Zebrany materiał posłuży teraz do przeprowadzenia analiz i wyznaczenia terenów najbardziej zdegradowanych oraz tych, które w największym stopniu wymagają rewitalizacji.

Już niebawem odbędą się kolejne spotkania w formie warsztatów dla mieszkańców wybranych obszarów. W związku z powyższym prosimy o śledzenie naszej strony, na której sukcesywnie będą się pojawiać najnowsze informacje.

Jednocześnie dziękujemy za udział w spotkaniach konsultacyjnych i dotychczasowe zaangażowanie.

Do zobaczenia wkrótce!

A oto konferencja w obiektywie link 

Informujemy, że strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Polityka coockies