INFO

096Dnia 19.04.2017 r. odbyło się przedostatnie spotkanie konsultacyjne pierwszego etapu prac nad Lokalnym Programem Rewitalizacji dla Miasta i Gminy Skępe. Spotkanie to było przeznaczone dla mieszkańców sołectw Wioska, Żagno i Żuchowo. Gospodarzem spotkania był Piotr Wojciechowski Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Spotkanie moderowali eksperci działający na zlecenie Miasta i Gminy Skępe. Tymon Kokot, przedstawił ideę rewitalizacji oraz zasady przygotowywania lokalnych programów rewitalizacji, z kolei Emilia Szypryt nawiązała rozmowę z uczestnikami, której celem było wyłonienie najciekawszych pomysłów i idei, które mogłyby przyświecać gminnemu procesowi odnowy. Mieszkańcy przedstawili problemy, które napotykają w codziennym życiu, ocenili sytuację najbliższego otoczenia i gminy, jak również przedstawili swoje oczekiwania co do potrzebnych zmian.

 

Spotkanie zakończyło się wypełnianiem ankiet, które wraz z zebranymi wcześniej danymi statystycznymi posłużą do zdiagnozowania problemów oraz wyznaczenia obszarów wymagających interwencji.

Z zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że konsultacje te spotkały się z największym zainteresowaniem uczestników biorąc pod uwagę wszystkie spotkania konsultacyjne, które do chwili obecnej się odbyły.

Już w przyszłym tygodniu (26 kwietnia) spotykamy się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej we Jarczewie, gdzie mieszkańcy sołectw Jarczewo i Lubówiec będą mogli zapoznać się z ideą rewitalizacji i przedstawić swoje pomyły. Mamy nadzieję na liczne uczestnictwo i do zobaczenia w Jarczewie.

A oto konferencja w obiektywie link

 

Informujemy, że strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Polityka coockies