INFO

094Spotkaniem konsultacyjnym dla sołectw Wólka, Likiec i Rumunki Skępskie, które odbyło się w dniu 12.04.2017 r. uczyniliśmy kolejny krok w kierunku zakończenia pierwszego i wstępnego, ale bardzo ważnego etapu prac nad Lokalnym Programem Rewitalizacji dla Miasta i Gminy Skępe. Gospodarzem spotkania tradycyjnie był Piotr Wojciechowski Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Spotkanie moderowali eksperci działający na zlecenie Miasta i Gminy Skępe. Tymon Kokot, przedstawił ideę rewitalizacji oraz zasady przygotowywania lokalnych programów rewitalizacji, z kolei Emilia Szypryt nawiązała rozmowę z uczestnikami, której celem było wyłonienie najciekawszych pomysłów i idei, które mogłyby przyświecać gminnemu procesowi odnowy. Mieszkańcy przedstawili problemy, które napotykają w codziennym życiu, ocenili sytuację najbliższego otoczenia i gminy, jak również przedstawili swoje oczekiwania co do potrzebnych zmian.

Spotkanie zakończyło się wypełnianiem ankiet, które wraz z zebranymi wcześniej danymi statystycznymi posłużą do zdiagnozowania problemów oraz wyznaczenia obszarów wymagających interwencji.

Niestety ponownie niepokoi niezbyt liczna frekwencja, co może świadczyć o niskim zaangażowaniu społeczeństwa w lokalne sprawy, a zatem aktywizacja mieszkańców jest jednym z ważnych wyzwań jakie stoją przed naszym samorządem. Być może działania zmierzające ku temu realizowane będą w ramach LPR. Czas pokaże.

Już w przyszłym tygodniu (19 kwietnia) spotykamy się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej we Wiosce, gdzie mieszkańcy sołectw Wioska, Żagno i Żuchowo będą mogli zapoznać się z ideą rewitalizacji i przedstawić swoje pomyły. Mamy nadzieję na liczne uczestnictwo i do zobaczenia w Wiosce.

Fotorelacja

Informujemy, że strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Polityka coockies