INFO

052Mieszkańcy sołectw Łąkie, Franciszkowo i Sarnowo w dniu 29 marca 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Łąkiem podczas konsultacji społecznych mieli możliwość przedstawienia własnych pomysłów na rewitalizację gminy. Gospodarzem spotkania był Piotr Wojciechowski Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. W spotkani uczestniczyli również eksperci działający na zlecenie Miasta i Gminy Skępe. Tymon Kokot, przedstawił ideę rewitalizacji oraz zasady przygotowywania lokalnych programów rewitalizacji, z kolei Emilia Szypryt nawiązała rozmowę z uczestnikami, której celem było wyłonienie najciekawszych pomysłów i idei, które mogłyby przyświecać gminnemu procesowi odnowy. Mieszkańcy przedstawili ciekawe pomysły, które mogą się przyczynić do ożywienia i odnowy społecznej miejsca ich zamieszkania, a także całej gminy. Czy mają one szansę na realizację pokaże czas.

Spotkanie zakończyło się wypełnianiem ankiet, które wraz z zebranymi wcześniej danymi statystycznymi posłużą do zdiagnozowania problemów oraz wyznaczenia obszarów wymagających interwencji.

Znamiennym jest fakt, iż w spotkaniach praktycznie nie uczestniczą ludzie młodzi, poniżej 30 roku życia, dlatego też zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach tą grupę społeczną, gdyż to ona będzie w przyszłości czerpała największe korzyści z przeprowadzonego procesu rewitalizacji.

A okazja do aktywnego włączenia się w prace już niebawem. 5 kwietnia spotykamy się w świetlicy wiejskiej w Hucie, gdzie mieszkańcy sołectw Huta, Boguchwała i Ławiczek będą mogli zapoznać się z ideą rewitalizacji i przedstawić swoje pomyły. Mamy nadzieję na liczne uczestnictwo, również młodych mieszkańców tych sołectw, i do zobaczenia w Hucie.

A oto konferencja w obiektywie link

Informujemy, że strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Polityka coockies