INFO

032Za nami pierwsze konsultacje społeczne z elementami warsztatów. W dniu 22 marca 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Kukowie spotkali się mieszkańcy sołectwa Czermno i Kukowo. Gospodarzem spotkania był Piotr Wojciechowski Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Spotkanie moderowali eksperci działający na zlecenie Miasta i Gminy Skępe. Tymon Kokot, przedstawił ideę rewitalizacji oraz zasady przygotowywania lokalnych programów rewitalizacji, z kolei Emilia Szypryt nawiązała rozmowę z uczestnikami, której celem było wyłonienie najciekawszych pomysłów i idei, które mogłyby przyświecać gminnemu procesowi odnowy. Mieszkańcy przedstawili ciekawe pomysły, które mogą się przyczynić do ożywienia i odnowy społecznej w oparciu o istniejącą świetlicę wiejską. Czy zostaną one zrealizowane w ramach działań rewitalizacyjnych przekonamy się niebawem.

Spotkanie zakończyło się wypełnianiem ankiet, które wraz z zebranymi wcześniej danymi statystycznymi posłużą do zdiagnozowania problemów oraz wyznaczenia obszarów wymagających interwencji.

Już w przyszłym tygodniu (29 marca) spotykamy się w świetlicy wiejskiej w Łąkiem, gdzie mieszkańcy sołectw Łąkie, Sarnowo i Franciszkowo będą mogli zapoznać się z ideą rewitalizacji i przedstawić swoje pomyły. Mamy nadzieję na liczne uczestnictwo i do zobaczenia w Łąkiem.

 

A oto konferencja w obiektywie link

Informujemy, że strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Polityka coockies