INFO

005W dniu 15 marca 2017 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem odbyła się konferencja otwierająca wdrażanie projektu pn. „Opracowanie Lokalnego programu rewitalizacji dla Miasta i Gminy Skępe”. Gospodarzem spotkania był Piotr Wojciechowski Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Wśród uczestników byli miejscy rajcy, sołtysi z terenu gminy oraz przedstawiciele innych instytucji, zarówno państwowych, jak i kościelnych. Swoich reprezentantów miały również sektory społeczny i gospodarczy, a także mieszkańcy. Przebieg spotkania moderowali eksperci zewnętrzni. Tymon Kokot, przedstawił ideę rewitalizacji oraz zasady przygotowywania lokalnych programów rewitalizacji, z kolei Emilia Szypryt nawiązała rozmowę z uczestnikami, której celem było wyłonienie najciekawszych pomysłów i idei, które mogłyby przyświecać gminnemu procesowi odnowy. Efektem była ciekawa i konstruktywna dyskusja, która powinna w przyszłości przełożyć się na nietuzinkowe pomysły, które zostaną zapisane w Lokalnym Programie Rewitalizacji dla Miasta i Gminy Skępe. Spotkanie zakończyło wypełnianie ankiet, które wraz z zebranymi wcześniej danymi statystycznymi posłużą do zdiagnozowania problemów oraz wyznaczenia obszarów wymagających interwencji.

A już niedługo rozpoczynamy terenowe konsultacje społeczne połączone z warsztatami. Najbliższe spotkanie przeznaczone dla mieszkańców sołectw Czermno i Moczadła już 22 marca 2017 r. o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Kukowie. Serdecznie zapraszamy licząc na liczne przybycie wszystkich zainteresowanych. Do zobaczenia wkrótce.

A oto konferencja w obiektywie link

Informujemy, że strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Polityka coockies